Ürün Adı: Güvenlikli iskele
Ürün Kodu: 1526
Bu ürün 327 kez incelendi.

Güvenlikli İskele Nedir?

İnşaat sektörü en çok iş kazasının olduğu iş sektörlerindendir. İş kazalarının da en çok odluğu alan iskele olmaktadır. İskeleler yapılırken yığılma olarak yapılmakta ve ölçüsüz tartısız olarak yapılmaktaydı. Durum böyle oluca bir iskele en fazla kaç metre yükseğe kadar çıkabilir, kaç kilo daha fala alabilir gibi faktörler dikkate alınmamaktadır. Bu faktörlerin dikkate alınmaması iş kazaların oluşma ihtimalini de ikiye katlamaktadır.

Güvenlikli iskele ise yine işçilerin dış cephede yapacakları işleri yapmasını sağlamak ancak hareketli olan iskele sistemlerinin aynı zamanda güvenlikli yapıya sahip olanını bulmaktır.

Güvenlikli İskele Kiralama

Türkiye de iş kazası çok fazla yaşanmaktadır. Her üç dakikada bir de bir kişi iskeleden düşerek hayatını kaybetmektedir. Hayatını kaybetmeyen kişisi sayısı da oldukça fazla olmaktadır. Hayatını kaybetmeyen kişilerin aldıkların yaralar ve darbeler ise daha çok derin darbe ve sakatlıklardan oluşmaktadır. Bunun için iskele sisteminde bir türlü güvenliğin sağlanması gerekmekteydi. Bu yöntem bu şekilde olur ya da farklı şekilde olur ama iskelede çalışan olan işçi güvenlik altına alınmaktaydı.

Güvenlikli iskele sistemleri piyasaya sürüldü. Ancak güvenlikli iskele fiyatları hayli yüksek fiyatlara iskele satın almamak istemektedirler. İskele satın almak istemediklerinde ve işçilerini tahta iskele üzerinde çalıştırdıklarında ise bu durum çok büyük önem arz etmektedir. Bunun içinde inşaat firmaları iskele kiralama imkânını oluşturmaktadır. İskele kiralama ile hem iş sahipleri işçileri için gerekli olan iskeleye sahip olacak. İşçilerin güvenliği kontrol altına alınacak. Hem de iş türemesi açısından daha hızlı olacaktır. İskele kiralanmadığı takdirde satın alındığı takdirde büyük maliyetler oluşmakta ancak inşaat sektörünün devamlı olarak içinde bulunuluyorsa satın almakta her ne olursa olsun mantıklı sebepler arasında görülmektedir.

Bize Ulaşın

Adres: Uzaycağı Cad.Ostim Mah. No:3 - Ankara/Yenimahalle

Telefon: 0553 119 13 54

E-Posta: info@ankaraiskelekiralama.net

Web: http://ankaraiskelekiralama.net/